Via San Simaco - 09088 Simaxis (OR)
Centralino +39.0783.40691 - Fax. +39.0783.4069228
info@comune.simaxis.or.it - protocollo@pec.comune.simaxis.or.it
Sezione informativa
Comunicazioni più veloci
Veloce, semplice, immediato.
Rassegna stampa
Ospitalità
        
Calendario eventi
In Evidenza

LE PERSONE IN POSSESSO DEI REQUISITI ELENCATI IN AVVISO POTRANNO PRESENTARE DOMANDA PER OTTENERE IL CONRIBUTO ECONOMICO PREVISTO DALLA DELIBERA DELLA GIUNTA REGIONALE N. 48/7 del 02.10.2015 E DALLA DELIBERA DELLA GIUNTA COMUNALE N. 30 DEL 18.05.2017 

CON DECORRENZA DAL 22.05.2017 al 05.06.2017

Isportellu Linguìsticu
6 ottobre 2016 Letto 80 volte

S’isportellu de sa Lìngua Sarda Est istituiu cunforma a s’artìculu n.9 de sa lei n.482 de su 1999 “Normas in matèria de tutela de is minorias linguìsticas istòricas”, de su decretu atuativu cosa sua: su 345 de su 2001, e de s’artìculu n.23 de sa lei regionali n.26 de su 1997 po sa promotzioni e sa valorizatzioni de sa lìngua e de sa cultura sarda. In prus sa Carta Europea de is lìnguas regionalis e de minoria de su 1992 e s’artìculu n. 6 de sa Costitutzioni italiana difendint is minorias linguìsticas chi s’agatant in Europa e in su territòriu de su Stadu italianu.

6 ottobre 2016 Letto 71 volte

Isportellu linguìsticu ùnicu pro àrea de s’Unione de is Comunes de sa Badde Bàscia de su Tirsu e de su Grìghini

ORÀRIOS DE ABERTURA

 

Allai LUNIS 11,00-14,00

Biddanoa Truschedu MÈRCURIS 11,30-14,00

Ollasta MÈRCURIS 9,00-11,30

Siamanna MÈRCURIS 10,00-13,00

Siapicia LUNIS 15,00-18,00

Simaghis MÈRCURIS 16,00-18,30

Zrofolliu LUNIS 9,30-12,30

6 ottobre 2016 Letto 84 volte
Attività per ragazzi: “Si spassiaus impari cun Maria Puntaoru” prevista per il pomeriggio di mercoledì 26 ottobre 2016 – dalle 16:00 alle 18:00- presso il Monte Granatico di Simaxis.
12 marzo 2009 Letto 1064 volte
5 febbraio 2009 Letto 753 volte
[ 1 ]